+372 502 5425 info@sentio.ee Print

Andres Mandel

Andres Mandel

Andres Mandel

Juhtivpartner

Mobiil: +372 502 5425
E-post: andres@sentio.ee
Skype: andres.mandel

Andres on Sentio asutajaliige ja juhtivpartner alates 2003.a. Tal on pikaajaline aktiivne kogemus finantsnõustamise (corporate finance) valdkonnas, investeerimisprojektide leidmisel, nende juhtimisel ja väärtuse kasvatamisel ning investeeringutest väljumisel. Samuti on Andresel aastate pikkune erinevates tööstusharudes töötamise kogemus.

Andres vastutab kogu ettevõtte tegevuse tulemuslikkuse ja nõustamistöö läbiviimise eest. Ta keskendub klientide ostu-müügi nõustamisele, ühinemistele ja ülevõtmistele, kapitali kaasamisele, strateegilise nõustamise teenustele ning ettevõtte väärtuse hindamisele. Andres on näiteks juhtinud ja lõpule viinud ettevõtete ostu-müügi nõustamise tehinguid järgmistes valitud valdkondades: meditsiinitehnika ja lahenduste müük ning müügijärgne teenindus (Semetron AS), graniidist ja marmorist töötasapindade valmistamine (Liidukivi OÜ), nafta- ja gaasitööstuse seadmete ning metallkonstruktsioonide tootmine (E-Profiil AS), metalltoodete valmistamine (Temeko AS), puitmajade tootmine (Ritsu AS), arhitektuuribüroo (OÜ Novel), põllumajandusettevõte, samuti kinnisvaraobjektid.

Varasemast on Andresel 11-aastane Baltics Small Equity Fundi (BSEF) peaanalüütiku ja investeeringute halduri kogemus kogu fondi tegutsemisaja jooksul aastatel 1997-2008. BSEF teostas omakapitali investeeringuid Balti riikide ettevõtetesse. Fondi juhtimisettevõte SEAF asutas 10,7 miljoni USA dollari mahuga omakapitali investeeringute fondi, et investeerida Eesti, Läti ja Leedu varases faasis keskmise ja väikese suurusega ettevõtetesse. Lähemalt on võimalik lugeda: http://seaf.com/what-we-do/our-locations-investment-vehicles/central-eastern-europe/baltics-small-equity-fund/ . BSEF-is olid Andresel järgmised vastutused:

  • Investeeringute lõpuleviimine. Vastutus uute investeeringute elluviimise eest, alustades investeerimismisobjektide leidmisest kuni investeeringute lõpetamiseni. Viie investeeringu lõpuleviimine: trükindus ja kirjastamine, haagiste tootmine, karastatud klaasi tootmine, ventilatsiooniseadmete tootmine ning meditsiinitehnika müük.
  • Investeeringute monitooring. Vastutus portfelliettevõtete äritegevuse arendamise, tehnilise konsultatsiooni, koosolekute pidamine (sh. nõukogu), analüüsi, läbirääkimiste (sh. kliendid ja tarnijad) ja lisainvesteeringute kaasamise eest.
  • Investeeringutest väljumine (exit). Seitsme BSEF ettevõtte müügiläbirääkimised ja lõpule viidud tehingud.

Enne liitumist BSEF-iga töötas Andres erinevatel juhtimise ja turunduse ning müügiga seotud ametikohtadel toiduainetööstuse, ravimite hulgimüügi ning trükinduse valdkondades.

Haridus

Andres omab MA (magister atrium) Tartu Ülikooli magistrikraadi majandusteadustes (2001). Enne seda lõpetas ta Swinburne University of Technology, Melbourne, Victoria, Austraalia: Graduate Certificate in Business Administration (1995).

Ta on läbinud järgmised täiendõppe kursused: Mediterranean Institute of Management, Nicosia, Küpros: Training Program on General Management (for SMEs, 2002), and University College Cork, Iirimaa: A TEMPUS Business Program (1993).

Muud tegevused

  • Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus: Tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringute hindamiskomisjoni liige (2008 – 2013).
  • “Ajujaht“ hindamiskomisjoni liige (2008 – 2010). Ajujaht on noorte ettevõtluskonkurss, mis edendab Eesti noorte ettevõtlikkust ja aitab kaasa uuenduslike ja teadusmahukate ettevõtete loomisele.